projket wnetrza gabinety psychoterapeutyczne

Gabinety psychoterapeutyczne Gliwice/130m2

W pięknej modernistycznej kamienicy w Gliwicach powstał zespół gabinetów pod wspólną nazwą Kopalnia Pozytywnej Zmiany. Naszym zadaniem było przeprojektowanie starego mieszkania na przychodnie terapeutyczną. Zlecenie obejmowało przeplanowanie mieszkania tak, aby znalazło się miejsce na 7 małych pomieszczeń. Udało się zaplanować aż 9 małych pokoi (co inwestorka przyjęła ze zdumieniem i niemałą radością).

Pokoje w Kopalni Pozytywnej Zmiany przeznaczonych na indywidualne spotkania z psychoterapeutami. Wielkim wyzwaniem było stworzenie w nich bezpiecznej atmosfery do rozmowy. Bliskość, intymność, komfort, bezpieczeństwo – to słowa wokół których krążyły nasze myśli, kiedy pracowaliśmy nad planami, kolorami, meblami, dodatkami, światłem.

Udało się nam odrestaurować oryginalne stare parkiety. Nadają wnętrzu klasycznej elegancji i pasują do nich doskonale klasyczne podziały na ścianach. To sprawdzony sposób na zagospodarowanie płaszczyzn, gdzie wysokość sięga ponad 3 m. Jeśli takiej wysokości nie towarzyszy przestrzeń (a w przypadku w małych gabinetów jej nie ma), to wówczas takie podziały na ścianie skutecznie rozbijają wrażenie ciężkości i przytłoczenia wielką ścianą.

I tak projektowanie wnętrz przydaje się w nieoczekiwanych momentach.